Zakup i sprzedaż nieruchomości takich jak mieszkanie Warszawa

6Jak zarobić duże pieniądze? Dobre pytanie, bo odpowiedzi może być równie dużo, co osób, które będą ich udzielać. Mi osobiście wydaje się, że lepiej jest robić pieniądze wykorzystując pewną zasadę – duży zysk, niski nakład pracy. Mądre, prawda? Tylko jak tego dokonać? Nie jest to z pewnością łatwe, bo wymaga dobrego pomysłu, a także zapewne sporo uwagi i przede wszystkim odwagi. Ja na przykład uważam, że dobrym pomysłem jest zakup i sprzedaż nieruchomości. W tym momencie z pewnością wiele osób zapyta – tylko skąd na takie coś wziąć pieniądze?
Brak pieniędzy w większości przypadków jest prawdopodobnie największym mankamentem mojego planu. Jednak nie jest tak źle jak mogłoby się wydawać. Jeżeli mamy stałą pracę od jakiegoś czasu, a także umowę na czas nieokreślony w tej pracy i całkiem przyzwoite zarobki, to może oznaczać, że mamy zdolność kredytową. Nie mam tu jednak na myśli niskich kredytów, a starą, dobrą hipotekę. Brzmi strasznie? A zatem pomyślmy nad dalszym rozwojem sytuacji.
Za pieniądze z kredytu hipotecznego kupujemy mieszkanie Warszawa. Najlepiej nieduże, bo kredyt będzie mniejszy, a na dodatek łatwiej sprzedać kawalerkę lub dwupokojowe mieszkanie niż kolosa z pięcioma pokojami i powierzchnią 100 metrów kwadratowych. Kiedy już kupimy, remontujemy tak, by potencjalny nabywca wszedł i od razu wiedział, że dla czegoś takiego żył do tej pory. Cena oczywiście musi być odpowiednio wyższa po remoncie. Śmiało można więc zarobić 20-30 tysięcy złotych na czymś takim, w dość krótkim czasie. Co dalej? Możemy kupić kolejne mieszkanie i je wyremontować, a za zarobek spłacić część kredytu. Po kilku takich sprzedażach możemy mieć spłacony cały kredyt i dalej obracać już bardzo dużymi pieniędzmi. Zakup i sprzedaż nieruchomości może więc być opłacalna, jednak musimy jeszcze wziąć pod uwagę dwa czynniki – ceny mieszkań i ceny kredytów. W tym momencie jest tak, że kredyty znacznie staniały, mieszkania w wielu miastach polski też i nadal tanieją. Może więc jest to odpowiednia chwila na tego typu inwestycje?

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.