Bloki i mieszkania

Mówi się, że ludzie bogacą się ciężką pracą. Gdyby faktycznie tak było, to wszelkiego rodzaju pracownicy fizyczni byliby panami świata. Tak jednak nie jest. Prawdziwe pieniądze mają ci, którzy wiedzą jak zainwestować środki, które już posiadają. Nie trzeba wcale pracować łopatą dwanaście godzin dziennie, by stać się człowiekiem, którego stać na swoje potrzeby. Dobrze jest znaleźć sposób na to, by zarobić dużo, a nie wkładać wiele pracy. Czy takim sposobem mogą być na przykład nieruchomości?
Istnieje wiele teorii na zarabianie. Ci, którzy twierdzą, że trzeba pracować na dwa etaty, żeby do czegoś dojść, może zwyczajnie nie mają odwagi, żeby poczynić krok, który pozwoli zarobić mniejszym nakładem sił, za to obciążony nieco większym ryzykiem? Można przecież zarabiać na kupnie i sprzedaży, albo też wynajmie lokali mieszkalnych i użytkowych. Zapewne wiele osób pomyśli sobie w tym momencie, że łatwo powiedzieć, ale skąd wziąć pieniądze na nieruchomości?
To dobre pytanie, jednak odpowiedź jest oczywista.

Jeśli nie mamy swojej gotówki, to trzeba pożyczyć ją od banku. Jeśli mamy zdolność kredytową, to warto zaryzykować. Za pożyczone pieniądze kupić nieruchomość w stanie deweloperskim, przeprowadzić remont i sprzedać za wyższą cenę. Nie od dziś wiadomo, że bloki i mieszkania z białymi ścianami i z wylaną posadzką nie są warte tyle, co te, które ktoś urządził w nowoczesnym i przejrzystym stylu. Istnieją nawet firmy, które proponują projekt aranżacji wnętrza według tego, co najczęściej lubią i kupują klienci. Mieszkanie po przeprowadzeniu takiego remontu można sprzedać szybciej, bo ludzie kupują oczami i pod wpływem impulsu. Wnętrze robi wrażenie? Więc łatwiej będzie je sprzedać. W dodatku za wyższą cenę, bo nowi właściciele nie będą musieli robić już remontu na własną rękę. A zatem w taki sposób zarobimy na to, by kupić kolejne mieszkanie i spłacić dużą część kredytu. Po kilku takich transakcjach mamy już spłacony kredyt, pieniądze na kolejne mieszkania od dewelopera i robimy pieniądze dla siebie.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.