Budownictwo – studiować czy nie?

W czasach, w których obecnie żyjemy niemal każdy, kto chce, może ukończyć studia. Wiadomo jednak, że w tym wypadku jakoś ma duże znaczenie. Nie ma więc sensu pchać się w chwilowo modne kierunki, takie jak swego czasu europeistyka czy tajemniczo brzmiąca dla większości uszu socjologia. Co więc wybrać, żeby móc znaleźć dobrą pracę, być zadowolonym ze studiów i faktycznie skorzystać z czasu, w którym się studiowało? Jednym z popularniejszych i dających duże możliwości, jest kierunek o nazwie budownictwo.
Odkąd tylko ludzie pojawili się na ziemi (w sensie zeszli z drzew, a nie pojawili się na planecie), to ich działania rozwijały się w kierunki, który odróżniał ich od reszty stworzeń. Ludzie tworzyli i budowali. Początkowo były to rzecz jasna proste rzeczy, takie jak prymitywne narzędzia, a za mieszkanie służyły jaskinie. Jednak z czasem zaczęto rozumieć, że w jaskiniach da się żyć, ale dopóki nie zajrzy do nich wygłodniałe, większe stworzenie. I tak zaczęła się historia budowania.
Przez tysiące lat ludzie nauczyli się stawiać budowle, które są cudami pod względem konstruktorskim i architektonicznym. Jednak wszytko to nie wynikało z niczego. Do postawienia domu potrzebna jest odpowiednia wiedza. Jeszcze większa przydaje się przy projektach bloków, kamienic, czy wieżowców, a także mostów i obiektów sportowych. Tym właśnie zajmuje się budownictwo. Uczy jak zbudować najbardziej nawet wydawałoby się niemożliwe do zrobienia budowle.
Wspominam o tym dlatego, żeby potencjalni studenci tego kierunku mieli świadomość, że nie są to studia lekkie. Dużo zajęć na uczelni to jedno, a dziesiątki projektów i zadań, które należy wykonać w domu, to drugie. Nie myślmy więc, że studia te przejdzie się łatwo i bez problemu. A jednak się opłaca. We wszelkiego rodzaju rankingach popularności oraz zadowolenia studentów, jest to kierunek będący w absolutnej czołówce. Jeżeli więc planujemy dobre studia, to z pewnością musimy wziąć pod uwagę właśnie te. Z pracą po takim kierunku problemów być nie powinno. Chyba, że skończymy je po znajomości.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.