Architektura jako kierunek studiów

12Od dłuższego już czasu w naszym kraju panuje przekonanie, że każdy powinien skończyć studia. Mimo że ludzie widzą wyraźnie, iż studia nie gwarantują w zasadzie niczego, to i tak trzeba je ukończyć. Bo co ludzie pomyślą? Ja osobiście zachęcam do tego, żeby nie marnować czasu i pieniędzy na modne, ale nic nie dające kierunki typu kulturoznawstwo czy obrona narodowa lub też nic nie wnoszące w 99% przypadków geografia i filozofia. Warto jest wybrać kierunek, który może dać nam konkretny zawód i umiejętności, a takim kierunkiem są na przykład architektura i budownictwo.
Jaka przyszłość czeka nas jeśli skończymy byle jakie studia? Odpowiedź jest prosta – praca wszędzie, tylko nie w wyuczonym zawodzie, bo wyuczony zawód nie da nam ani pieniędzy, ani przyjemności z wykonywanego zawodu. Przez całe życie będziemy więc pracować w czymś, co nie ma nic wspólnego z naszymi studiami. Po co więc nam takie studia? Lepiej chyba nie marnować czasu i zająć się czymś porządniejszym.
Jeśli chodzi o studia takie jak budownictwo, czy też architektura to takie kierunki z pewnością mogą zapewnić absolwentowi dużo lepszą przyszłość. Jak świat światem, ludzie budowali się, budują i będą budować. A im więcej mamy pieniędzy, czyli w miarę jak społeczeństwo się bogaci, to wymogi rosną. Nie zadowalają nas więc bloki z płyty, bo samo posiadanie mieszkania mdm nie jest rarytasem. W modzie są mieszkania grunwald w ładnych blokach, z zaprojektowanymi pięknie ogródkami, tarasami, klatkami i wnętrzami spełniającymi wyższe standardy. Dlatego też architekci i konstruktorzy będą potrzebni zawsze, a jeśli będziemy w tej pracy dobrze, to z pewnością na brak zleceń nie będziemy mogli narzekać. Tym bardziej, że praca architekta jest stosunkowo dobrze płatna. Średnie zarobki architektów kształtują się na poziomie 3 tysięcy zł w mniejszych miastach, a w stolicy średnia dla tego zawodu to ponad 5 000zł. Dodatkowo trzeba także doliczyć możliwość wykonywania prywatnych zleceń, co może podwoić zarobki nawet początkującego, ale dobrego projektanta.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.